حصیر

پرده حصیری بامبو

سعی داریم در رابطه با پرده های حصیری بامبو اطلاعات جامعی را در اختیار شما بگذاریم. این مدل پرده های چوبی رنگ های متنوعی دارند که در ادامه می توانید مشاهده کنید؛

آنچه در این مطلب می خوانید:

پرده حصیری بامبو

انواع حصیر های چوبی

در لغت نامه دهخدا حصیر، بوریا یا نی معنی شده و در دانشنامه ویکی پدیا از حصیر بافی به عنوان بافت رشته‌های حاصل از الیاف گیاهی (سلولزی) به کمک دست و ابزار ساده دستی تعریف شده است!

اما در این مطلب قصد نداریم به حاشیه ها و تاریخ این هنر سنتی بپردازیم، در یک جمله هدف ما از نوشتن این مطلب معرفی حصیر بامبو که به عنوان پرده حتی در دکوراسیون های مدرن هم استفاده می شود  است؛

خب اولین نکته که باید بگم اینه که نی بامبو چوبی بسیار مقاوم است که در کشورهای شرقی آسیا رشد می کند،

پس بر خلاف اکثر جنس های چینی حصیر بامبو یک محصول انحصاری برای کشور چین است… یعنی وقتی حصیر چینی نام برده می شود، منظور کیفیت آن نیست بلکه جنس چوب آن (بامبو) است!!

می توانم با تجربه چندین ساله که در زمینه خرید و فروش حصیر های بامبو دارم، به شما اطمینان بدهم که تمامی حصیر های بامبو موجود در بازار ساخت چین هستند و همکارانی که این حصیر ها را به اسم ترک یا کشور های دیگر میفروشند احتمالا قصد شوخی با مشتری ها را دارند (فک نکنم قصد دیگه ای داشته باشن!!)

پرده حصیر بامبو
قیمت کرکره حصیری

حصیر سنتی

البته نوع دیگری از حصیر نیز از گذشته های دور در کشور ما مورد استفاده قرار می گرفت که از چوب های درشت (همون نی های بادبادک خودمون!) و نخ های پنبه ای بافته می شد؛

اگر شما هم بوی عطر حصیر های سنتی در ایوان و تراس های خانه های قدیمی را به یاد می آورید، باید بگم که مثله من پیر شده اید!!

حصیر سنتی

در مطلب زیر، توضیحات کاملی را در رابطه با حصیر های سنتی نوشته ام که پیشنهاد می کنم حتما بخوانید😊

مطلب پیشنهادی: حصیرسنتی

تفاوت حصیر بامبو با حصیرسنتی

خب، سوالی که برای خیلی از مشتری ها پیش میاد اینه که کدوم مدل حصیر براشون کارایی بیشتری داره و مناسب تر هست،

در زیر ویژگی های اصلی هر دو رو به صورت جدولی مقایسه می کنیم تا تفاوت های آن ها کاملا نمایان بشه…:

حــصــیــر بامــبــو »»حــصــیــر ســنــتــی »»
مقاومتچوب های مقاومی دارد اما رنگ و بافت های نخی آن در مقابل آفتاب مستقیم به مرور از بین می روند.به علت بافته شدن از نخ پنبه ای و طبیعی بودن رنگ، مقاومت نسبت بالایی دارد.
وزناز چوب های ظریف تشکیل شده تا در صورت پرده شدن قرقره ها آسیب نبیننددر ابعاد بزرگ اگر حالت جمع شو داشته باشد، به علت سنگینی به سختی بالا پایین می شود و احتمال آسیب دیدن قرقره زیاد است.
قیمتبا توجه به ظرافت و بافت ترکیبی چوب و نخ، قیمت بسیار مناسبی نسبت به باقی پرده ها دارد. (در ادامه به طور دقیق قیمت ها آورده شده است)با توجه به دست بافت بودن قیمت نسبتا مناسبی دارد و حدودا سی تا چهل درصد از بامبو ارزان تر است (در مطلب قبلی به طور کامل قیمت ها آورده شده است)
کاربرد اصلیکاربرد اصلی برای پرده شدن است اما بخاطر قیمت مناسب به عنوان کاغذدیواری و دکور نیز در داخل خانه استفاده می شود! (برای زیر انداز مناسب نیست)به عنوان پوشش پنجره و تراس در محیط بیرونی ساختمان استفاده می شود. و به عنوان سایبان کولر و آلاچیق نیز کاربرد دارد.
تنوع رنگبیشتر از ده ها مدل تنوع در رنگ و طرح چوب ها دارد…حصیرچوبی | حصیر نی | حصیر شیرازی
پوشش از نظر دیدبعضی از مدل های پر بافت تا نود درصد جلوی دید از پشت پنجره را می گیرنددر شب و درصورتی که چراغ داخل خانه روشن باشد، از درز بین حصیر ها سایه ای نمایان است.
مراکز فروشخوشبختانه مراکز فروش اصلی در استان ها دارد. و اکثر پرده فروشی های کوچک نیز کاتالوگی برای سفارش گرفتن دارند (در ادامه مرکز فروش اصلی در تهران را معرفی خواهم کرد…)حضور حصیرفروشی ها متاسفانه در سطح شهرها کمرنگ تر شده اما در مطلب قبلی که مختص به حصیرسنتی بود، مراکز حصیرفروشی را معرفی کردم.

مدل های پرده بامبو (شید حصیری)

پرده-حصیری-بامبو

نحوه جمع شدن و نصب پرده های حصیر

قابلیت فوق العاده حصیر ها که به علت چوب های باریک و بافت ظریف نخ های آن ایجاد شده است اینست که به راحتی می توان با قراردادن قرقره و نخ آن ها را بالا و پایین کرد،

درست است که با یک قرقره ساده پرچم نیز می توان این کار را انجام داد، اما چون حصیر های بامبو به عنوان پرده استفاده می شوند، بهتر است از یراق آلات مخصوص و منحصر بفرد خود استفاده کرد؛

حصیر ها به دو صورت گرد و پله پله (رومن) جمع می شوند. 

برای اینکار بالای حصیر ها ابتدا چوبی وصل می شود تا قرقره ها به آن متصل شود… هر پرده سه قرقره دارد، دو قرقره از دو طرف حصیر را جمع می کنند و قرقره سوم به عنوان قفل استفاده می شود.

نخ ها از داخل قرقره ها عبور می کنند و به حلقه های پشتی گره می خورند.

قرقره ها ترمز دار هستند، یعنی هر جا که بخواهید میتوانید پرده را به صورت جمع شده نگه دارید.

البته تمام این کارها توسط حصیرفروشی ها انجام می شود ولی به زودی یک ویدیو از این مراحل آماده می کنم تا به راحتی بتوانید پرده حصیری خود را تعمیر کنید!

نصب پرده بامبو (کرکره حصیری)

همانطور که گفته شد، تمام قرقره ها و یراق آلات به یک چوب وصل می شوند و از همان چوب می توان پرده را به سقف یا دیوار آویزان کرد:

 • نصب پرده به سقف: برای اینکار فقط کافی است تا هم راستا با سوراخ های چوب سقف را نیز سوراخ کنید و با استفاده از پیچ و رولپلاک آن را متصل کنید.
 • نصب پرده به دیوار: موازی با سوراخ های چوب بر روی دیوار علامت بزنید، پایه های ال مانند را به دیوار پیچ کنید، سوراخ یا شیار ها چوب را از زیر وارد اهرم پایه ها کنید و در نهایت مهره پایه را ببندید

قیمت پرده بامبو (حصیری)

قیمت حصیر بامبو مانند انواع پارچه ها بر اساس مساحت محاسبه می شود، یعنی عرض حصیر در طول آن ضرب شده و مترمربع آن محاسبه می شود.

قیمت کنونی (مهر۹۹) حصیر پرده ای هر متر مربع ۱۰۰۰۰۰ تومان است، به طور مثال اگر از حصیر عرض یک متر و نیم، دو متر خریداری کنید مجموعا سیصد هزار تومن می شود.

البته قیمت متری صدهزار تومن فقط برای حصیر بامبو به صورت رولی نه پرده شده است، در صورتی که بخواهید با یراق آلات و به صورت پرده آماده سفارش بدهید، هر متر مربع ۱۳۰۰۰۰ تومان محاسبه می شود.

قیمت آورده شده برای خرده فروشی می باشد، همکاران عزیز می توانند از طریق تماس با ما  قیمت عمده و شرایط همکاری را مطلع شوند.

همچنین حصیر هایی که تک سایز شده باشند در مغازه با قیمت مناسب تری نیز فروخته می شوند!

مراکز فروش حصیر در تهران

تهران/ #تجریش/ خیابان شریعتی/ کوچه شهیدمحمودی (#ذغالیها)/ پلاک ۱۶ / خانه حصیر
روبروی خروجی غربی #مترو_تجریش/ کوچه شیخی/کوچه محمودی/ خانه حصیر
درب جنوبی #امامزاده_صالح/ کوچه خواجه نوری / بعد از #تکیه_پایین_تجریش /کوچه محمودی (ذغالیها) /پلاک ۱۶/خانه حصیر

شاید نام هر وسیله ی چوبی بیاید اول از همه شما یاد پل چوبی برای خرید آن می افتید، البته که در گذشته این فکر کاملا درست بود و پل چوبی خیابانی پر از چوب فروشی و چوبی فروشی بود!

اما متاسفانه جدیدا با کمرنگ تر شدن فعالیت کارگاه ها در سطح شهر، پل چوبی نیز بیشتر به صنف لوازم دکوری تبدیل شده تا بازار چوب و حصیر…

البته هنوز هم مغازه هایی در آنجا فعالیت دارند و می شود برای پیدا کردن حصیر به پل چوبی امیدوار بود

ولی من در انتهای این مطلب قصد معرفی یک فروشگاه اختصاصی حصیرفروشی را دارم که حتما برای گشت و گذار در بین ده ها مدل حصیر باید به آنجا سر بزنید!

فروشگاه خانه حصیر در شمال تهران بیشتر از ده سال است که از مراکز اصلی پخش عمده و جزیی انواع حصیر های سنتی و پرده ای در استان می باشد.

اگر از کوچه پس کوچه های قدیمی تجریش عبور کرده باشید حنما چشمتان به این مغازه خورده است، در زیر آدرس و همینطور نقشه دسترسی به خانه حصیر را آورده ام:

خرید اینترنتی پرده حصیری

برای خرید پرده بامبو بهترین روش مراجعه حضوری است چون تنوع بالای آن را اگر نزدیک ببینید خیلی راحت تر می توانید انتخاب کنید،

ولی در صورتی که قصد خرید اینترنتی را دارید، از طریق راه های ارتباطی زیر می توانید با مسئولین فروشگاه در تماس باشید؛


مدل-پرده-حصیریحصیر-بامبوپرده-حصیری-بامبوپرده-حصیریپرده-حصیر

مدل های پرده بامبو موجود در فروشگاه

در زیر آلبوم مدل های موجود از پرده های بامبو در فروشگاه خانه حصیر را مشاهده میکنید:

مدل های پرده بامبو حصیری که در بالا مشاهده کرده اید، موجود میباشند؛

قیمت هرمترمربع حصیر بامبو با یراق آلات کاملش 100 هزار تومان میباشد.

برای خرید اینترنتی پرده بامبو، ابعاد و عکس پنجره خود را از طریق راه های ارتباطی پایین سایت برای ما بفرستید؛

برای دانلود آلبوم مدل های پرده بامبو با کیفیت بالاتر اینجا کلیک کنید.

سوالات متداول


حصیر بامبو با حصیرهای چوبی قدیمی چه فرقی دارد؟

حصیر بامبو معمولا برای داخل منزل و حصیرهای سنتی برای فضای بیرونی مناسبند. داخل سایت یک جدول برای مقایسه ویژگی ها و تفاوت های این دو مدل حصیر قرار داده ایم.

قیمت پرده بامبو چقدر است؟

هر مترمربع پرده بامبو 100 هزار تومان میباشد. در صورتی که یراق آلات (قرقره، چوب، نخ) برای حصیر خود بخواهید، قیمت تمام شده پرده به ازای هرمترمربع صد تومان محاسبه میشود.

پرده حصیری چگونه به پنجره نصب و بالا پایین می شود؟

یراق آلات حصیر بامبو به یک چوب در بالای آن وصل شده است که با پیچ کردن آن چوب به سقف یا دیوار، پرده نصب میشود. جمع شدن پرده با یک نخ به آسانی انجام می شود.

16 نظر در “پرده حصیری بامبو

 1. نگار گفت:

  سلام برای تزیین دیوار کافه چه مدل حصیری پیشنهاد میکنید؟ لطفاً قیمت ها رو هم بفرمایید.سفارش عمده دارم

  1. memar-choob گفت:

   یه مدل حصیر سقفی داریم که برای آلاچیق ها و رستوران ها معمولا کاربرد داره و به صورت قواره های بافته شده است که جزییات ش رو میتونید داخل لینک زیر مشاهده کنید:
   khane-hasir.ir/product/rattan
   به غیر از این مدل هم میتونید از حصیر های سنتی یا پرده های بامبو که تصاویرش داخل همین صفحه هست نیز اسفاده کنید.
   برای جزییات سفارش بیزحمت واتساپ پیام بدید؛

 2. گندم گفت:

  سلام اگر یه حصیر ارزون قیمت برای بالکن خودت ۳ در ۵ متر بخواهیم چی پیشنهاد می کنید

  1. memar-choob گفت:

   سلام، مدل های حصیر چوبی که قدیم ها استفاده میشد از لحاظ قیمت ارزان تر هستند نسبت به پرده های بامبو که وارداتی هستن.
   و البته اون حصیرای سنتی مقاومت بیشتری هم در بالکن و تراس دارند؛

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *